Home News Fuoristrada MTB 17° Gir de Gnard – Tutte le classifiche
0

17° Gir de Gnard – Tutte le classifiche

0
0

WOMAN ELITE
1.OBERPARLEITER ANNA141 TEAM LAPIERRE – TRENTINO 1h14:13 F DE 12,8390
2.MORO KATIA142 CICLISTI VALGANDINO 1h21:06 F DE 6:53 11,7499
3.TASCA SERENA144 ASD GARDASPORT 1h26:34 F DE 12:21 11,0095
WOMAN J
1.MOTALLI LETIZIA151 KTM – PROTEK – DAMA 1h16:44 F DJ 12,4101
2.STIRANO MARTINA152 TEAM LAPIERRE – TRENTINO 1h27:47 F DJ 11:03 10,8500
WOMAN 1
1.GARATTINI VALENTINA155 NIARDO FOR BIKE A.S.D. 1h15:24 F W1 12,6383
2.MALTESE MONICA156 PAVAN FREE BIKE ASD 1h24:07 F W1 8:43 11,3285
WOMAN 2
1.ZOCCA LORENA162 S.C. BARBIERI 1h25:36 F W2 11,1377
2.BONACINA PAOLA163 PAVAN FREE BIKE ASD 1h29:45 F W2 4:09 10,6170
MASTER 3
1.COLOMBO SIMONE173 KTM – PROTEK – DAMA 1h24:12 M M3 14,9977
2.BONGIONI ALESSIO171 A.S.D TEAM STEFANA BIKE 1h26:36 M M3 2:24 14,5775
3.BELLICINI TOMMASO172 NIARDO FOR BIKE A.S.D. 1h30:05 M M3 5:53 14,0176
4.BOCCACCI MIRKO178 MDL RACING CREW A.S.D. 1h35:29 M M3 11:17 13,2174
5.DEIDDA GIUSEPPE175 A.S.D. SELLERO NOVELLE 1h36:15 M M3 12:03 13,1176
MASTER 4
1.ARTUSI ANDREA192 TEAM OLIVETO ASD 1h31:48 M M4 13,7573
2.NICOLINI SERGIO202 AB BIKE RACING TEAM 1h34:13 M M4 2:25 13,3971
3.RUMI FULVIO195 BUSSACCHINI LUIGI A.S.D. 1h37:34 M M4 5:46 12,9370
4.PESCI TIZIANO193 AB BIKE RACING TEAM 1h38:25 M M4 6:37 12,8270
5.VARESCO ADRIANO191 UNIONE SPORTIVA LITEGOS 1h39:46 M M4 7:58 12,6573
MASTER 5
1.ZAGLIO MANFREDI222 A.S.D TEAM STEFANA BIKE 1h05:18 M M5 14,5868
2.RUMI GUIDO221 TEAM BIKE GUSSAGO A.S.D. 1h07:18 M M5 2:00 14,1566
3.VAIRA CLAUDIO224 A.S.D. SELLERO NOVELLE 1h07:54 M M5 2:36 14,0368
4.ZUCCOLINI CARLO223 LUGAGNANO OFF ROAD 1h11:26 M M5 6:08 13,3368
5.DUCOLI GIOVANNI MARIA225 NIARDO FOR BIKE A.S.D. 1h13:42 M M5 8:24 12,9265
MASTER 6+
1.ZANOLETTI CLAUDIO241 TEAM BIKE ROCKS 1h07:19 M M6 14,1560
2.VASSANELLI DIEGO245 TEAM TODESCO 1h13:29 M M6 6:10 12,9661
3.GNATTA BRUNO242 MTB ITALIA-HOT ROCK SCH 1h14:31 M M7 7:12 12,7858
4.STEFANA TIZIANO246 A.S.D TEAM STEFANA BIKE 1h18:35 M M6 11:16 12,1259
5.GARATTINI VALERIO243 NIARDO FOR BIKE A.S.D. 1h24:19 M M7 17:00 11,2957
OPEN
1.FRUET MARTINO1 TEAM LAPIERRE – TRENTINO 1h15:51 M EL 16,6477
2.VAIRETTI OSCAR10 VELO CLUB MONTE TAMAR 1h16:57 M UN 1:06 16,4097
3.CUCCHI MATTEO6 TEAM FOCUS SELLE ITALIA 1h18:14 M UN 2:23 16,1399
4.MARTINELLI ANDREA8 TEAM LAPIERRE – TRENTINO 1h29:24 M UN 13:33 14,1299
5.CERRI LUCA5 LUGAGNANO OFF ROAD 1h32:49 M UN 16:58 13,5997
JUNIOR
1.ROTA LUCIANO21 SCUOLA MTB SAN PAOLO D’ 1h23:12 M JU 15,1700
2.CASPANI RICCARDO22 VELO CLUB MONTE TAMAR 1h23:14 M JU 2 15,1600
3.MARZANI MARCO23 MERIDA ITALIA TEAM 1h27:11 M JU 3:59 14,4700
4.ZOLDAN MARCO24 TEAM MANUEL BIKE 1h27:34 M JU 4:22 14,4
5.TOMASONI LUCA26 SCUOLA MTB SAN PAOLO D’ 1h30:58 M JU 7:46 13,8701
ELITESPORT 1
1.VESENTINI ANDREA56 S.C. BARBIERI 1h34:00 M EM1 13,4299
2.AMBONI ANDREA51 NIARDO FOR BIKE A.S.D. 1h37:30 M EM1 3:30 12,9499
3.VISCONTI FRANCESCO55 TEAM OLIVETO ASD 1h37:33 M EM1 3:33 12,9496
4.SORTENI DIEGO52 GNANI BIKE TEAM 1h38:32 M EM1 4:32 12,8198
ELITESPORT 2
1.BACCANELLI ROBERTO65 GNANI BIKE TEAM 1h19:31 M EM2 15,8793
2.BOFFELLI CRISTIAN61 PAVAN FREE BIKE ASD 1h22:10 M EM2 2:39 15,3695
3.VAIRA CRISTIAN62 PAVAN FREE BIKE ASD 1h23:44 M EM2 4:13 15,0794
4.BERTASI MICHAEL64 A.S.D. TEAM BERTASI 1h26:07 M EM2 6:36 14,6591
5.BERNASCONI LORENZO66 TEAM COMOBIKE ASD 1h28:28 M EM2 8:57 14,2693
MASTER 1
1.PANIZZA RICCARDO94 TEAM COMOBIKE ASD 1h17:42 M M1 16,2487
2.RIGHETTI MICHELE93 A.S.D. TEAM BERTASI 1h18:02 M M1 20 16,1784
3.CONCA GIUSEPPE97 PAVAN FREE BIKE ASD 1h25:48 M M1 8:06 14,7185
4.ALGHISI ISAIA101 AB BIKE RACING TEAM 1h29:19 M M1 11:37 14,1385
5.RIZZA STEFANO100 BOARIO A.S.D. 1h30:02 M M1 12:20 14,0185
MASTER 2
1.MENSI FRANCESCO121 NIARDO FOR BIKE A.S.D. 1h21:01 M M2 15,5882
2.BARETTO IGOR135 TEAM RC CORTE FRANCA AS 1h22:26 M M2 1:25 15,3180
3.REDAELLI GIORGIO124 TEAM OLIVETO ASD 1h28:08 M M2 7:07 14,3282
4.CODENOTTI OMAR125 A.S.D TEAM STEFANA BIKE 1h28:50 M M2 7:49 14,2079
5.BENVENUTI LUCA122 TEAM COMOBIKE ASD 1h32:50 M M2 11:49 13,5982
ESORDIENTE M2
1.MILESI NICOLAS301 MTB PARRE 33:26 M ES2 14,3504
2.NOVATI JONA MARIA303 PONTIDA MTB TEAM 34:24 M ES2 58 13,9504
3.BELLANI GABRIELE304 PONTIDA MTB TEAM 35:03 M ES2 1:37 13,6904
4.FURLAN LUCA307 G.S RONCO MAURIGI DELIO 35:49 M ES2 2:23 13,3904
5.CASTREZZATI MATTEO ENEA312 A.S.D. MONTICELLI BIKE 35:54 M ES2 2:28 13,3604
ESORDIENTE M1
1.DONATI DAVIDE333 A.S.D. MONTICELLI BIKE 34:28 M ES1 13,9205
2.SASSELLA DANIELE331 MELAVI’ FOCUS BIKE 35:55 M ES1 1:27 13,3605
3.BERTULETTI ANDREA LINO334 PONTIDA MTB TEAM 36:14 M ES1 1:46 13,2405
4.GENESINI PIETRO332 BIKE TO BIKE 37:37 M ES1 3:09 12,7505
5.ANDREOLI ALESSANDRO343 A.S.D. MONTICELLI BIKE 38:36 M ES1 4:08 12,4305
ESORDIENTE F2
1.BARCELLA SARA386 SCUOLA MTB SAN PAOLO D’ 20:58 F ED2 11,4404
2.PONTARA CHIARA389 TEAM VERONA MTB 21:34 F ED2 36 11,1204
3.RIBONI ALICE388 LUGAGNANO OFF ROAD 21:49 F ED2 51 10,9904
4.NAVA JESSICA392 SPEED BIKE SERIO 22:32 F ED2 1:34 10,6404
5.DURANTE MATILDA390 PONTIDA MTB TEAM 22:34 F ED2 1:36 10,6304
ESORDIENTE F1
1.TURINA MATILDE396 TEAM VERONA MTB 21:09 F ED1 11,3405
2.RADAELLI ELVIRA397 S.C. TRIANGOLO LARIANO A. 21:11 F ED1 2 11,3205
3.MINELLI VERONICA399 MTB ITALIA-HOT ROCK SCH 27:50 F ED1 6:41 8,6105
4.GUERINI CHIARA398 MTB ITALIA-HOT ROCK SCH 28:02 F ED1 6:53 8,5505
ALLIEVI M2
1.BERETTA MATTIA401 KTM – PROTEK – DAMA 46:49 M AL2 15,3702
2.BAIGUINI CHRISTIAN410 ASD MTB NOVAGLI 48:44 M AL2 1:55 14,7702
3.MILESI LUCA403 2R BIKE STORE – A.S.D. 49:20 M AL2 2:31 14,5902
4.BIANCHI STEFANO407 PAVAN FREE BIKE ASD 51:15 M AL2 4:26 14,0402
5.ROSSI GIOVANNI402 FOCUS XC ITALY TEAM 51:17 M AL2 4:28 14,0302
ALLIEVI M1
1.PECIS MICHAEL421 SCUOLA MTB SAN PAOLO D’ 47:23 M AL1 15,1903
2.TOMBINI GIORGIO424 SCUOLA MTB SAN PAOLO D’ 49:42 M AL1 2:19 14,4803
3.FALCONI MATTEO425 SCUOLA MTB SAN PAOLO D’ 51:18 M AL1 3:55 14,0303
4.PANDINI TOMMASO422 KTM – PROTEK – DAMA 51:53 M AL1 4:30 13,8703
5.RUMI ANDREA431 A.S.D. MONTICELLI BIKE 53:26 M AL1 6:03 13,4703
ALLIEVI F2
1.MARZANI LETIZIA441 MERIDA ITALIA TEAM 35:39 F DA2 13,4502
ALLIEVI F1
1.CORTINOVIS SARA445 FOCUS XC ITALY TEAM 37:54 F DA1 12,6603
2.ZINI MARTA446 TEAM VERONA MTB 43:25 F DA1 5:31 11,0503
3.COMETTI AURORA447 POL. SORISOLESE SCUOLA M 46:12 F DA1 8:18 10,3803
4.MANZA MONICA448 CARBONHUBO CMQ 48:07 F DA1 10:13 9,9

Su questo sito utilizziamo cookie tecnici e, previo tuo consenso, cookie di profilazione, nostri e di terze parti, per proporti pubblicità in linea con le tue preferenze. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close